Prosvětlovačka vajec LED zkoušečka vajec

Prosvětlovačka vajec LED nebo také nazývána jako zkoušečka vajec LED. Prosvětlovačka je na 3 AA baterie (nejsou součástí balení). Prosvětlovačku využijete zejména při prvním a druhém prosvětlovaní vajec, kdy následně vyřadíte neoplodněná vejce nebo uhynulé zárodky. V případě nevyřazení těchto vadných vajec z líhně hrozí výrazné šíření chorob v líhni během líhnutí a tím i výrazné snížení líhnivosti vajec (až na 0%).  Ve zdravém a opldněném vejci je cca 5-15 dní vidět krásně cévní struktura s postupně se vyvíjejícím se plodem a na tupější straně vejce vzduchová bublina. Poslední cca týden je většinou vidět jen neprůhledný zárodek přes cca 80% vejce a vzduchová bublina. Při úplné tmě okolí a dobrém zraku je vidět pohyby zárodku.  Neoplodněná vejce zůstávají i po týdnu v líhni čirá (jako na obrázku).  Uhynulé zárodky tvoří většinou uprostřed vejce tmavý, relativně úzký prstenec. 
Zobrazit více
57.78% (27 hodnocení)
Produkt se již neprodává
katalogové číslo: prosvetlovacka
záruka:24 měsíců
výrobce:Geflugelzuchttechnik, Německo
cena bez DPH:48,76 Kč
cena vč. DPH:59,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Prosvětlovačka vajec LED nebo také nazývána jako zkoušečka vajec LED. Prosvětlovačka je na 3 AA baterie (nejsou součástí balení). Prosvětlovačku využijete zejména při prvním a druhém prosvětlovaní vajec, kdy následně vyřadíte neoplodněná vejce nebo uhynulé zárodky. V případě nevyřazení těchto vadných vajec z líhně hrozí výrazné šíření chorob v líhni během líhnutí a tím i výrazné snížení líhnivosti vajec (až na 0%). 

Ve zdravém a opldněném vejci je cca 5-15 dní vidět krásně cévní struktura s postupně se vyvíjejícím se plodem a na tupější straně vejce vzduchová bublina. Poslední cca týden je většinou vidět jen neprůhledný zárodek přes cca 80% vejce a vzduchová bublina. Při úplné tmě okolí a dobrém zraku je vidět pohyby zárodku. 

Neoplodněná vejce zůstávají i po týdnu v líhni čirá (jako na obrázku). 

Uhynulé zárodky tvoří většinou uprostřed vejce tmavý, relativně úzký prstenec. 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal