Elektrická bubnová škubačka na drůbež BEEKETAL BRM 1800 XXL 157 prstů - na kuřata, kachny a husy do 8 kg

výrobce:Beeketal Lebensmitteltechnik GmbH & Co. KG, Německo
katalogové číslo:brm1800
EAN:
dostupnost: Dočasně nedostupné (1-3 týdny)
cena bez DPH:13 049,59 Kč

15 790,00 Kč

 

Škube kuřata, slepice, kachny (včetně kachny pižmové/čínky), husy a perličky z domácích chovů! Tedy nejen teoretické škubání drůbeže z halových chovů, jak je často uváděno u jiných škubaček (výkrm granule, porážka max cca 9-11 týden)! 

Dle informací výrobce (normované testy) oškube: kuřata, slepice, kohouty, kachny, husokachny, husy a krůty z halových chovů, max cca 11 týdnů stáří a 5kg hmotnost. 

V rámci domácích chovů oškube kuřata, slepice, kohouty, perličky, kachny, husokachny a husy až do cca 6kg / ks! Zvláště u větších kusů vodní drůbeže už je ale potřeba trochu praxe a obecně je u starší drůbeže nutné si velmi pečlivě ohlídat kvalitní spaření drůbeže. Nedoporučujeme škubat krůty - škubání se většinou nepovede a trhá se kůže!

Od 19.11.2016 jsou škubačky dodávány i s kolečky pro snazší manipulaci se škubačkou! 

Nerezová škubačka na drůbež BRM1800. Elektrický motor pohání spodní část škubačky.

Škubačka má celkem 157 škubacích prstů.

Průměr škubacího bubnu cca 60 cm.

Křepelky, holoubata a kuřata pod 1kg a dále husy nad 7 kg a jakékoliv krůty škubat nedoporučujeme z důvodu horší kvality oškubu.

Drůbež je třeba před škubáním spařit horkou vodou na cca 62°C (hrabavá drůbež – slepice) až 72°C (vodní drůbež – kachna, husa). Škubačka najednou oškube cca 2-10kg drůbeže, oškubání trvá 20-60s (průměrně slepice kolem 20s, kachny kolem 35s, ale záleží hlavně na kvalitě spaření). Při troše praxe oškubete cca 100-200ks drůbeže (kuřat) za hodinu (výrobce uvádí 250-300ks). Jednoduché opláchnutí škubačky hadicí (voda s peřím odtéká z bubnu velkým otvorem ve spodní části škubačky - viditelné i na obrázku) po dokončení škubání nezabere více než 1-2 minuty a škubání je za vámi! 

Ke škubačce dostanete český návod se základními informacemi, jak postupovat při spařování a škubání drůbeže. 

Škubačka je vhodná pro domácnosti s vlastním chovem drůbeže, kde vám výrazně urychlí a usnadní její čistění, nebo do menších farem, které drůbež i prodávají. 

Škubačku je možné vyzvednout v Korkyni, z Prahy cca 30km směr Slapy nebo Dobříš (zde je jedna funkční a zapojená na ukázku) – nutné vždy domluvit dopředu!

Případně zařídíme odvoz kamkoliv po ČR naší dopravou či přepravní společností. Bohužel nelze zasílat jako běžný malý balíček, ale vzhledem k hmotnosti a rozměrům (cca jako velká pračka) je cena dopravy 600,- Kč s DPH (přesná cena dopravy se zobrazuje vždy přímo v košíku!)

Dle našich zkušeností se škubačka vejde do většiny osobních vozů při sklopených zadních sedadlech.

Rozměry v bedně jsou cca 70x70x100cm, bez bedny cca 68x65x90cm. 

Škubačku zapojíte do běžné zásuvky na 230V!

Parametry motoru: 1,5kW, 230V / 6,5A / 50Hz, krytí IP44 (elektrická část zařízení je tedy chráněna proti vnitnutí těles >1mm a proti stříkající vodě; při venkovním použití má být zapojeno v zásuvce s proudovým chráničem)

Více informací najdete například i v našem článku o škubání a kuchání drůbeže! 

Materiál: Základní nosný rám je ze silných železných profilů, škubací buben a oplechování je z nerezu (antikor) a škubací prsty jsou pryžové. 

Skladování: Pryžové prsty by při skladování dlouhodobě neměly být vystaveny teplotám pod 5°C, nad 25°C a neměly by být dlouhodobě vystaveny UV záření (slunečnímu světlu). V případě nesplnění těchto podmínek dochází k rychlejší degradaci a tvrdnutí škubacích prstů a ty následně praskají a lámou se a je nutné je vyměnit. Škubačku tedy doporučujeme skladovat v kolně, garáži a podobně, ideálně v koutě vzdáleném od okna či zakryté nějakou plachtou nebo hadrem. 

Co škubačka neoškube, či co může oškubat hůře (aneb nejčastější chyby při škubání drůbeže): 

- Špatně spařenou drůbež! Pokud spaříte málo, bude kvalita oškubu velmi špatná, pokud spaříte moc, potrháte kůži a drůbež bude neprodejná. Na spařování to chce kvalitní kotel, termostat a nebo alespoň teploměr a trochu praxe. Hlavně u vodní drůbeže (kachy, husy) to chce získat trochu praxe a naučit se drůbež správně spařovat. Důležité je dobře spařit hlavně břicho kryté "voděodolným" krycím a prachovým peřím. Dobré je peří na břiše při spařování trochu pročechrat, například nějakým hřebínkem, rukou v rukavici a podobně... Poznámka: Málo spařenou drůbež už většinou ve škubačce napodruhé "nedopaříte" a "nedoškubete" - tyto pokusy končí většinou přepařením a potrháním kůže. Bohužel platí, že pokud drůbež špatně spaříte a špatně se oškube, budete ji muset dočistit ručně. Dobře spařená drůbež je podle typu a velikosti kvalitně oškubána během cca 20-60 sekund.

- Přepeřující drůbež! Pokud bude drůbež zrovna přepeřovat, bude kvalita oškubu výrazně horší, než za běžných podmínek. Na drůbeži (hlavně kachny, husy) běžně zůstanou nová zárodečná brka (tzv. pysky"), která je případně nutné dočistit. Obecně platí zásada, že přepeřující drůbež se neškube: a) je to pracnější, b) uvádí se, že tou dobou je i horší kvalita masa

- Drůbež menší než cca 1 kg a větší než cca 6 kg! Tato škubačka je určena hlavně na kuřata, slepice, kachny, husy... Pokud chcete škubat křepelky a holoubata, je potřeba pořídit na to určenou speciální škubačku s menšími rozteři škubacích prstů a jejich jinou velikostí a tuhostí. Pokud chcete škubat masné hybridy krůt a hus nad 10kg, je třeba zvolit škubačku s větším bubnem, silnějším motorem a tužšími a většími škubacími prsty.

- Delší dobu mrtvou drůbež! Obecně platí, že škubání by mělo následovat co nejdříve po smrti a vykrvení! Několik hodin mrtvá drůbež se škube již velmi špatně, nekvalitně a většinou dojde k potrhání kůže! 

- Potrhanou a jinak nevhodně zabitou drůbež! Pokud Vám drůbež potrhá liška, pes či kuna, do škubačky jí vůbec nedávejte a oškubejte ji ručně! Již potrhanou kůži od dravce by škubačka "dorazila" a drůbež definitivně znehodnotila. Do škubačky patří jen správně zabitá a vykrvená drůbež a jen u té dojde ke kvalitnímu oškubu. 

- Starou drůbež: Je třeba počítat s tím, že staré kusy drůbeže (4-leté kachny, 3-leté slepice a podobně) se škubají výrazně hůře. Pokud se je podaří velmi dobře propařit nebo se použije kalafuna (doporučujeme hlavně na vodní drůbež), tak se oškubat dají, ale ne vždy se to povede ke 100% spokojenosti. Když bychom to měli zjednodušit, tak brka staré drůbeže mají jinou tvrdost a kůže je tužší a nepoddajnější, než u mladých kusů, čímž dojde k tomu, že škubačka rázem nemá odpovídající velikost a tuhost škubacích prstů a proto bývá kvalita oškubu slabší. Porovnejte kůži lidského miminka a starší babičky či dědečka a také uvidíte výrazný rozdíl! U drůbeže je to stejné, akorát si to ne vždy hned člověk uvědomí! 

https://www.malavelkafarma.cz/